Предавања и радионице из српског језика и књижевности за ученике средњих школа – Тршић 2022.

Прошле недеље, од 3. до 9. октобра 2022. године у Научно-образовном културном центру „Вук Караџићˮ у Тршићу одржана су предавања и радионице из српског језика и књижевности ученицима средњих школа који су прошле школске године освојили награде на такмичењима из Српског језика и језичке културе и Књижевне олимпијаде.

Предавања из књижевности су одржали проф. др Славко Петаковић, мср Јана Петровић, мср Ивана Васиљевић, мср Небојша Ђорђевић,  док су радионице из српског језика одржале сарадници Милена Милетић и Невена Милосављевић.

Ученици су се упознали са различитим теоријским приступима проучавања књижевности, односом фигуре ствараоца и лирског субјекта у песничкој традицији, са моделима стилизације типичних поетских топоса као и са теоријским приступима у проучавању драме.

На радионицама из језика дискутовало се о језичким питањима која се јављају на друштвеним мрежама и актуелним језичким темама попут статуса англицизама у говору младих и положају дијалеката српског језика.