Обавештење о критеријума према коме су позвани ученици на наставу у НОКЦ „Вук Караџићˮ

Критеријуми су следећи:
Позивају се ученици из следећих категорија да присуствују настави у НОКЦ „Вук Караџићˮ у Тршићу:

1. Основне школе – ученици који су у седмом разреду основне школе освојили прво место и који су у осмом разреду освојили прво или друго место на Такмичењу из српског језика и језичке културе, као и ученици који су у седмом разреду освојили прво или друго место на Књижевној олимпијади.
  2. Средње школе – ученици средњих школа који су у трећем разреду освојили прво, друго или треће место на Такмичењу из српског језика и језичке културе или на Књижевној олимпијади.

Приликом успостављања критеријума за одабир ученика, вођено је рачуна о узрасној и образовној хомогености популације која може да прати наставу, о смештајним капацитетима у НОКЦ „Вук Караџићˮ и о епидемиолошкој ситуацији.

(Ученици који су у четвртом разреду средње школе освојили неку од награда на такмичењима нису позвани јер ће у тренутку извођења наставе у НОКЦ „Вук Караџићˮ бити студенти, што не одговара предвиђеном наставном концепту.)