ОБАВЕШТЕЊЕ О НАГРАДАМА

Поштовани наставници,

С намером да на 61. Републичком зимском семинару наградимо најбоље наставнике који улажу велике напоре у свакодневном раду и залажу се у припремању ученика за остала републичка такмичења: Такмичење ученика средњих школа из књижевности – писмени задатак; Литерарне секције; Лингвистичке секције; Такмичење основношколских и средњошколских листова и часописа (од школске 2013/14. до 2018/19. године за Такмичење ученика средњих школа из књижевности, а од школске 2012/13. до 2017/18. године за остала такмичења), Друштво за српски језик и књижевност Србије одлучило је да додели признања наставницима и школама, и то:

1. Такмичење ученика средњих школа из књижевности – наставницима који су имали 2 награде (укупан број признања: 4);
  2. Литерарне секције – менторима и њиховим школама који су имали 3 награде (укупан број признања: 8);
  3. Лингвистичке секције – менторима и њиховим школама који су имали 3 награде (укупан број признања: 12);
  4. Такмичење основношколских и средњошколских листова и часописа – часописи који су имали 3 награде (укупан број признања: 9).

Додела признања наставницима одржаће се у петак, 7. фебруара 2020. године у Сали хероја на Филолошком факултету Универзитета у Београду од 12.45 до 13.30 часова, у оквиру 61. Републичког зимског семинара.

Срдачно,
Марија Запутил,
технички секретар Друштва за српски језик и књижевност Србије

Спискове награђених можете пронаћи овде.