Право директног учешћа на такмичењима

Подсећамо вас на обавештење које се налази у сваком годишту Информатора Друштва за српски језик и књижевност Србије, а тиче се права директног учешћа појединих ученика на такмичењима Књижевна олимпијада и Такмичење из српског језика и језичке културе.

Ученици који су у прошлогодишњем циклусу такмичења учествовали на ОКРУЖНОМ такмичењу, стекли су право ДИРЕКТНОГ УЧЕШЋА НА ОПШТИНСКОМ ТАКМИЧЕЊУ, а учесници прошлогодишњег РЕПУБЛИЧКОГ ТАКМИЧЕЊА, стекли су право ДИРЕКТНОГ УЧЕШЋА НА ОКРУЖНОМ ТАКМИЧЕЊУ!

Најлепше молимо наставнике ученика који имају право директне проходности на неки од нивоа такмичења, да нам имена тих ученика доставе преко председника подружница Друштва до 20. фебруара 2020. године, на мејл marija.zaputil@gmail.com

Ово нам је нарочито важно за ученике првог разреда гимназија и средњих стручних школа, који су право директне проходности стекли у осмом разреду, а сада се школују код нових наставника.

Срдачан поздрав,
Зона Мркаљ