Изашао нови Свет речи!

Нови (дво)број Света речи (57-58), часописа за српски језик и књижевност, угледао је светлост интернета. У њему можете читати о томе да ли има детињастих стихова у Ршумовићевој поезији (нема их), вестима из несвести, српским ојконимима, али и о поредбеним фразеологизмима. У новом (дво)броју тумачимо мотиве камена и фитосвета, упознајемо се са генеративном фонологијом, положајем српског језика у свету и забављамо се у калеидоскопу. Уколико одлучите да паметно утрошите своје време и прочитате наше ново издање, на креативној стази кроз јубилеје и актуелности видећете колико је леп наш школски живот, како се пријавити на конкурс за најуспешније листове и часописе, као и резултате такмичења из претходне године (ако сте спавали испод мотива камена, па их до сада нисте видели).