СРПСКИ ЈЕЗИК И ЈЕЗИЧКА КУЛТУРА – СШ БЕОГРАД 2022/2023.

У суботу 1. 4. 2023. године у Спортској гимназији организује се Окружно такмичење из српског језика и језичке културе за ученике средњих школа, са почетком у 9 часова. Израда теста траје 90 минута.

Такмичење ће биће организовано према следећој сатници:

• долазак ученика и професора – од 8.00 до 8.30
  • распоређивање ученика по учионицама – од 8.30 до 8.45
  • окупљање дежурних професора у зборници и подела задужења – до 8.30
  • улазак дежурних професора у учионице – 8.45
  • израда теста – од 9.00 до 10.30
  • долазак прегледача и ревизорних комисија – до 10.30
  • прегледање – од 11.00

Распоред седења по учионицама можете наћи на овом линку, а списак дежурних наставника на овом линку. Распоред ће бити окачен и на огласној табли Спортске гимназије и на вратима учионица.

Ученици и наставници не доносе сагаласност, осим уколико родитељи нису сагласни да се име и презиме ученика објави. Ученици осим школског прибора доносе ђачку књижицу или личну карту (пасош) за потврду идентитета.

Прегледачи и чланови ревизорних комисија долазе у школу најкасније до 10.30, а списак прегледача можете наћи на наредном линку.

Прелиминарни резултати ће изаћи у току дана на сајту Спортске гимназије и Фејсбук страници Београдска подружница ДСЈКС.

Спортска гимназија

Подружница Београд ДСЈКС