Резултати такмичења

ТАКМИЧЕЊЕ УЧЕНИКА СРЕДЊИХ ШКОЛА ИЗ КЊИЖЕВНОСТИ У ШКОЛСКОЈ 2020/21. ГОДИНИ (награда за најуспешније писмене задатке)

ПРВА НАГРАДА

1. Миа Шолак, IV разред, Средња школа „Свилајнац”, Свилајнац (предметни професор: Лидија Бојчовска)
  2. Петра Костић, III разред, Прва крагујевачка гимназија, Крагујевац (предметни професор: Марио Бадјук)

ДРУГА НАГРАДА

1. Лазар Величковић, III разред, Гимназија „Јован Скерлић”, Владичин Хан (предметни професор: Душанка Станковић)
  2. Наталија Павић, I разред, Мачванска средња школа, Богатић (предметни професор: Наташа Ђурић)

ТРЕЋА НАГРАДА

1. Јасна Козица, IV разред, Медицинска школа, Ужице (предметни професор: Оливера Шопаловић)
  2. Доротеја Радоичић, IV разред, Пожаревачка гимназија, Пожаревац (предметни професор: Милена Анђелковић)

ТАКМИЧЕЊЕ ЛИНГВИСТИЧКИХ СЕКЦИЈА ОСНОВНИХ И СРЕДЊИХ ШКОЛА

ПРВА НАГРАДА

1. Лингвистичка секција Васпитно-образовног центра „Осечина”, Осечина (професор: Драгица Пуљезевић)

ДРУГА НАГРАДА

1. Лингвистичка секција ОШ „Живко Љујић”, Нова Варош (професор: Бојана Меловић)

ПРВА НАГРАДА

1. Лингвистичка секција Технолошке школе, Параћин (професор: Зорица Ивановић)
  2. Лингвистичка секција Друге крагујевачке гимназије, Крагујевац (професор: Александра Радовановић)

ДРУГА НАГРАДА

1. Лингвистичка секција Филолошке гимназије, Београд (професор: Биљана Бранић Латиновић)
  2. Лингвистичка секција Ваљевске гимназије, Ваљево (професор: Милена Петровић)
  3. Лингвистичка секција Гимназије „Свети Сава”, Пожега (професор: Марија Јеверичић)

ТРЕЋА НАГРАДА

1. Лингвистичка секција Гимназије „Вељко Петровић”, Сомбор (професор: Лидија Неранџић Чанда)
  2. Лингвистичка секција Гимназије у Крушевцу, Крушевац (професори: Душица Добродолац и Станислава Арсић)

ТАКМИЧЕЊЕ ЛИТЕРАРНИХ СЕКЦИЈА ОСНОВНИХ И СРЕДЊИХ ШКОЛА – НАГРАДА „ПРОФ. ДР СЛОБОДАН Ж. МАРКОВИЋ”

ПРВА НАГРАДА

1. Литерарна секција ОШ „Миле Дубљевић”, Лајковац (професори: Лидија Марић Јовановић и Соња Миловановић)

ДРУГА НАГРАДА

1. Литерарна секција ОШ „Олга Милошевић”, Смедеревска Паланка (прoфесор: Снежана Чаировић)

ТРЕЋА НАГРАДА

1. Литерарна секција ОШ „Краљ Александар I”, Пожаревац (професор: Милена Милошевић)

ПРВА НАГРАДА

1. Литерарна секција Десете гимназије „Михајло Пупин”, Београд (професор: Кристина Рајић)

ДРУГА НАГРАДА

1. Литерарна секција Карловачке гимназије, Сремски Карловци (професор: др Маја Стокин)

ТРЕЋА НАГРАДА

1. Литерарна секција Ваљевске гимназије, Ваљево (професор: мр Милена Милисављевић)

ТАКМИЧЕЊЕ ОСНОВНОШКОЛСКИХ И СРЕДЊОШКОЛСКИХ ЛИСТОВА И ЧАСОПИСА

1. Ђачки кутак, ОШ „Руђер Бошковић”, Београд

1. ИГ Кораци, ОШ „Иван Горан Ковачић”, Београд
  2. Ражњићи од знања, ОШ „Иван Вушовић”, Ражањ

1. Плави круг, ОШ „Милош Црњански”, Београд
  2. Реч, ОШ „Дуле Караклајић”, Лазаревац
  3. Ђерв, ОШ „Ратко Павловић Ћићко”, Прокупље
  4. Кнежева ризница, ОШ „Кнез Лазар”, Велики Купци

1. Гимназион, Гимназија у Чачку, Чачак

1. Бранко, Карловачкa гимназија, Сремски Карловци
  2. Погледи, Књажевачка гимназија, Књажевац

1. Гимназијалац, Ваљевска гимназија, Ваљево
  2. Гимназијалац, Гимназија „Светозар Марковић”, Нови Сад
  3. Петља, Техничка школа „Радоје Љубичић”, Ужице

ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МЕТОДИКЕ НАСТАВЕ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И КЊИЖЕВНОСТИ НАСТАВНИКА ОСНОВНИХ И СРЕДЊИХ ШКОЛА – НАГРАДА „ПРОФ. ДР МИЛИЈА НИКОЛИЋ

ПРВА НАГРАДА

1. Ана Марковић, Седма београдска гимназија, Београд | Тема: Венац речи Гаврила Стефановића Венцловића
  2. Владимир Б. Милојевић, XIV београдска гимназија, Београд | Тема: На даљини ћуприја (пројектни задаци у условима наставе на даљину)
  3. Биљана Ајдачић, Гимназија Ивањица | Тема: Привид постојања у Сеобама I

ДРУГА НАГРАДА

1. Татјана Романов, ОШ „Свети Георгије”, Уздин | Тема: Тематско-интегративни дан „Венац славе Светог Саве”
  2. Марко Глишић, ОШ „Светозар Марковић”, Крагујевац | Тема: Наставна интерпретација романа „Аги и Ема” Игора Коларова
  3. Александра Херцег-Рокнић, ОШ „Иса Бајић”, Кула | Тема: Језичка култура: лексичке и семантичке вежбе

ТРЕЋА НАГРАДА

1. Марија Митровић, ОШ „Јован Јовановић Змај”, Брус | Тема: Петаци, Агијеви пријатељи
  2. Весна Петровић, ОШ „Петар Петровић Његош”, Зрењанин | Тема: Падежи