ПРИЗНАЊА ПОВОДОМ 30-ГОДИШЊИЦЕ ЛИНГВИСТИЧКИХ СЕКЦИЈА ОСНОВНИХ И СРЕДЊИХ ШКОЛА (АЖУРИРАНО)

Ове године Друштво је одлучило да награди најбоље наставнике лингвистичких секција у част 30 година овог такмичења. Прво проглашење најбољих лингвистичких секција било је 1991. године за рад у претходној школској години. На 61. Републичком зимском семинару (фебруар 2020. године) додељене су награде за 30. Републичко такмичење. Ове године желели смо да анализирамо рад у претходних 30 година и да на 62. Републичком зимском семинару наградимо најбоље наставнике који су улагали велике напоре и залагали се у припремању ученика за ово такмичење.

У протеклих 30 година кроз ово такмичење прошло је 79 награђених наставника са својим ученицима. Неки од њих награђени су само једном, неки неколико пута или више од десет. Овде доносимо преглед свих награђених наставника лингвистичких секција за 30 година такмичења.

Друштво је донело одлуку да се признања уруче најбољима од најбољих, и то наставницима који су имали 6 и више награда (укупно 18 наставника: 13 наставника средњих школа и 5 наставника основних школа).

ПРИЗНАЊЕ

За високи степен стручности, методичке и педагошке обучености за рад у оквиру ученичких слободних активности (секција), као и за изутен успех у припремању ученика за Републичко такмичење лингвистичких секција основних и средњих школа поводом 30-годишњице овог такмичења Друштва.

ДОБИТНИЦИ СУ:

Име и презиме наставникаШколаМестоУкупан бр.
награда
1.Биљана Бранић ЛатиновићФилолошка гимназијаБеоград16
2.Валентина ПаровићГимназија „Урош Предић”Панчево6
3.Велибор СимчевићПољопривредна школaАлександровац Жупски6
4.Вера МомчиловићСШ „17. октобар”Гроцка12
5.Дана ЋирићМедицинска школаБеоград9
6.Драгица ПуљезевићОШ „Браћа Недић”Осечина9
7.Душица ДобродолацГимназија у КрушевцуКрушевац9
8.Јагода ЖунићОШ „Филип Филиповић”Београд10
9.Јелена СтојиљковићФармацеутско-физиотерапеутска школаБеоград10
10.Јелена СтевановићДруга крагујевачка гимназијаКрагујевац7
11.Катарина МашуловићМедицинске школаУжице6
12.Лидија Неранџић ЧандаГимназија „Вељко Петровић”Сомбор11
13.Марио БадјукПрва крагујевачка гимназијаКрагујевац9
14.Милена ПетровићВаљевска гимназијаВаљево6
15.Миливој УрукалоОШ „Раде Кончар”Земун9
16.Милица АлексићОШ „Светолик Ранковић”Аранђеловац7
17.Мирјана АрнаутПрва крагујевачка гимназијаКрагујевац6
18.Рајна БранковићОШ „Нада Пурић”Ваљево6

Честитамо свим наставницима који су заслужили и добили признања и позивамо све наставнике свих школа да са својим ученицима узму учешћа на такмичењима Друштва за српски језик и књижевност Србије.