Праг пролазности на Републичко такмичење Књижевна олимпијада за ученике средњих школа

Обавештавамо вас да је промењен праг пролазности на Републичко такмичење Књижевна олимпијада за ученике средњих школа. Ученици другог разреда који су освојили 17 и више бодова на Окружном такмичењу су…

Ротирање датума одржавања Републичког такмичења Књижевна олимпијада за ученике основних и средњих школа

Као што знате, према календару такмичења из књижевности „Књижевна олимпијада” за школску 2015/2016. годину, републички ниво овог такмичења за ученике основних школа требало је да се одржи у Сремским Карловцима  и то у суботу, 14. маја 2016. године, а за ученике средњих школа и гимназија у недељу, 15. маја 2016. године.

Међутим, како је, на наше велико задовољство, скоро 900 ученика основних школа задовољило високи праг пролазности на овом такмичењу, Карловачка гимназија у Сремским Карловцима, нажалост, не располаже адекватним простором који је неопходан за реализацију такмичења за седми и осми разред основне школе у овогодишњем броју. Стога смо били принуђени да пронађемо решење.