ОБАВЕШТЕЊЕ У ВЕЗИ СА УПИСОМ НА ФАКУЛТЕТЕ (ажурирано)

Будући да због проглашења ванредног стања у школској 2019/2020. години за ученике средњих школа није било могуће спровести такмичења из Српског језика и језичке културе и Књижевне олимпијаде, прихваћена је препорука Друштва за српски језик и књижевност Србије да сви факултети на територији Републике Србије, на којима се у оквиру пријемног испита 2020. године полажу српски језик и/или српска књижевност, кандидате за студије који су на Такмичењу из српског језика и језичке културе или на Књижевној олимпијади у школској 2018/2019. години освојили једну од прве три републичке награде ослободе пријемног испита из српског језика и/или српске књижевности и да им се из тих области додели максималан број бодова предвиђених правилником надлежног факултета о извођењу пријемног испита.

Позитивно су нам одговорили:

• Филолошки факултет, Београд
  • Филозофски факултет, Нови Сад