Литерарне и лингвистичке секције, конкурс за најбоље часописе

Подсећамо заинтересоване ученике и наставнике да могу слати радове најуспешнијих литерарних и лингвистичких секција, као и школске часописе (објављене у основним и средњим школама) до 30. новембра 2017. године. Додела…

ТАКМИЧЕЊЕ УЧЕНИКА СРЕДЊИХ ШКОЛА ИЗ КЊИЖЕВНОСТИ

Награда за најуспешније писмене задатке

Друштво за српски језик и књижевност Србије, бавећи се унапређивањем књижевне и језичке културе, спроводи такмичење из књижевности у изради најбољег школског писменог задатка. Уводећи ово такмичење у школе, Друштво је сматрало да у тематику такмичења, поред књижевних тема, треба увести и оне којима се обележавају годишњице и јубилеји значајних писаца и културних догађаја који ће својом актуелношћу подстицати развијање и богаћење изражајних могућности ученика. Циљ такмичења је усавршавање писмености и подстицај на свестраније и дубље проучавање књижевне уметности.

НОВИ ПОЗИВ НА КОНКУРС ЗА НАЈБОЉУ МЕТОДИЧКУ ПРИПРЕМУ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА ИЛИ КЊИЖЕВНОСТИ

Друштво за српски језик и књижевност Србије расписало је наградни конкурс за најбољу методичку припрему часа српског језика или књижевности. Награда носи име нашег великог професора и утемељитеља Методике наставе књижевности и српског језика на Филолошком факултету у Београду, Милије Николића.