Поклапање термина републичких такмичења

У Тршићу 28. маја ће се одржати Републичко такмичење из српског језика и језичке културе за ученике основне школе.

Међу пласираним такмичарима налази се и незнатан број оних који ће истог дана од 13 ч. учествовати на Републичком такмичењу из биологије.

Због тога је САМО тим такмичарима омогућено да се  (са почетком израде теста у 11 ч.) такмиче у Београду, на Биолошком факултету,  у учионици 70 Института за физиологију.

СПУШТАЊЕ ПРАГА ПРОЛАЗНОСТИ НА РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И ЈЕЗИЧКЕ КУЛТУРЕ ЗА СРЕДЊУ ШКОЛУ

На основу одлуке Управе Друштва на састанку одржаном 11. маја од 12 ч. у Вуковој задужбини, одлучено је да се на Републичко такмичење из српског језика и језичке културе за…

Превоз београдских ученика и наставника на Републичко такмичење у Тршићу

ПРИЈАВЉИВАЊЕ ЈЕ ЗАВРШЕНО

Поштоване колеге,

Пошто ни ове школске године Друштво за српски језик и књижевност Србије није у бољој финансијској ситуацији, те не може да плати од својих средстава превоз ученика и њихових наставника од Београда до Тршића и назад, у два дана такмичења, најлепше молимо директоре школа у Београду (или оне који су за то задужени) да до понедељка, 22. маја, на мејл Друштва пријаве имена ученика и њихових наставника који желе да у организацији Друштва путују у Тршић.