Ка савременој настави српског језика и књижевности II у Бору

Семинар Ка савременој настави српског језика и књижевности II  ће бити одржан у Бору, 20. маја, 2017. године.

10.00–10.45  Проф. др Вељко Брборић, Негујмо српски језик

10.45–11.30  Проф. др Милан Стакић, Грађење простих глаголских облика у српском језику (наставни проблеми)

11.30–12.00   ПАУЗА

12.00–12.45  доц. др Наташа Станковић Шошо, Књижевно дело Бранислава Нушића у настави

13.00–13.45  асистент, мастер Валентина Илић, Нормативно и ненормативно у настави језичке културе

14.00–15.30 Завршна реч о активностима  Друштва за српски језик и књижевност

Србије и разговор о раду подружнице у округу  и проблемима наставе.

Подела сертификата.

Напомена:

Семинар је акредитован.

Семинар је бесплатан.

Учесници добијају сертификат.

Акцију Негујмо српски језик организују Министарство културе и информисања, Министарство просвете, науке и технолошког развоја, Филолошки факултет Универзитета у Београду, Библиотека града Београда и Јавни сервис (РТС).

Пре семинара, у петак, 5. 5. 2017. биле су организоване бројне активности у склопу акције Негујмо српски језик у Кладову.

Реализатор Семинара је Друштво за српски језик и књижевност Србије.

Техничка организација је поверена Школској управи у Зајечару.

Место реализације Економско трговинска школа.

Број учесника: до 60 наставника.