Републичко такмичење из књижевности „Књижевна олимпијада”

Драги ученици – такмичари на Републичком такмичењу из књижевности „Књижевна олимпијада” 2015. године,

Драге колегинице и колеге,

Друштво за српски језик и књижевност Србије упутило је свим школским управама и подружницама Друштва електронским путем спискове ученика пласираних на републички ниво такмичења из књижевности „Књижевна олимпијада” 2015. и то како за ученике основних школа, тако и за ученике гимназија и средњих стручних школа и распоред њиховог полагања по учионицама Карловачке гимназије у току такмичења. Молимо надлежне професоре да провере исправност података унетих у спискове и да своје ученике–учеснике обавесте о распореду полагања по учионицама током такмичења. Сугестије, коментаре и примедбе на спискове које смо проследили могу упутити искључиво надлежни професори електронским путем Друштву за српски језик и књижевност Србије на начин и у року који су наглашени у допису. Наглашавамо да ће се уколико до наведеног термина (среда, 6. мај 2015. у 12 часова) не буде приговора, спискови и распоред ученика које смо послали сматрати коначним, без могућности накнадне ревизије.

Скрећемо пажњу ученицима да обавезно понесу своје ђачке књижице ради евидентирања такмичара у Карловачкој гимназији.

Почетком наредне седмице на нашем сајту објавићемо и сатницу за оба такмичарска дана.

Честитамо свим ученицима који су остварили пласман на Републичко такмичење из књижевности „Књижевна  олимпијада” 2015. као и њиховим професорима и желимо им свима много успеха на предстојећем такмичењу.
Срдачан поздрав из Друштва