Програм Другог републичког такмичења из књижевности – Књижевна олимпијада (САТНИЦА)

9.00–10.00: Долазак и дочек учесника у Сремским Карловцима

10.15–10.45: Свечано отварање такмичења

10.45–11.00: Улазак ученика у учионице

11.00–12.30: Попуњавање теста

13.00 – 13.30 – Ужина за чланове комисија и ученике

13.30–16.30: Наставници/пратиоци и ученици имају организован обилазак Сремских Карловаца: ПУТЕВИМА СРПСКОГ ЈЕЗИКА И КЊИЖЕВНОСТИ. Подељени су у 8 група. Свака група названа је по једном од следећих писаца: ЕМАНУЕЛ КОЗАЧИНСКИ, ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ, ЛУКИЈАН МУШИЦКИ, ЈОВАН СТЕРИЈА ПОПОВИЋ, СИМА МИЛУТИНОВИЋ САРАЈЛИЈА, ВУК СТЕФАНОВИЋ КАРАЏИЋ, БРАНКО РАДИЧЕВИЋ, МИЛОШ ЦРЊАНСКИ. Свака група броји до 35 ученика. Наставници се распоређују као пратиоци сваке групе. Свака група полази са своје тачке а на крају се сви сусрећу на главном тргу испред Карловачке гимназије.

Од 13.00  Комисије прегледају тестове, припремају Билтен, дипломе и награде за награђене ученике и наставнике

17.00:  Саопштавање резултата Другог републичког такмичења из књижевности – Књижевна олимпијада, додела диплома и награда такмичарима и наставницима који су освојили 1, 2. и 3. место

НАПОМЕНА: У недељу, 11.маја 2014. године у 17:00 часова биће додељене и награде награђеним ученицима – учесницима литерарног конкурса Вукове задужбине и Друштва за српски језик и књижевност – „Шта би Вук данас рекао“.

Сатница важи за оба дана.

Спискови обилазак, основне школе

Називи група, подела, основне школе

Спискови за обилазак – средње школе

Називи група, подела, средње школе