КОНКУРС ЗА УЧЕНИКЕ СРЕДЊИХ ШКОЛА ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ КЊИЖЕВНОСТИ (најуспешнији писмени задаци)

Предложене теме су у индиректној вези са великим годишњицама  у нашој култури: рад Светог Саве, извођење прве представе у Народном позоришту у Београду, као и 65 година од првог издања „Проклете авлије“ Иве Андрића (1954). Последња предложена тема требало би да покаже да читање и љубав према књизи нису запали у кризу!

Такмичење обухвата израду другог школског писменог задатка на једну од следећих тема:

1. Лик Светог Саве у савременој српској поезији
  2. Комедије Бранислава Нушића и наше време
  3. Ћамил-ефендија и Џем-султан: разлози за поистовећивање
  4. Зашто читам?

Рок за слање радова је 22. децембар 2018. године. Радове треба слати у оригиналним свескама за израду писмених задатака које се користе у наставном процесу, поштом, на адресу Друштва за српски језик и књижевност Србије:

Друштво за српски језик и књижевност Србије

Студентски трг 3

11000 Београд

са назнаком Такмичење за најбољи писмени задатак (2016).

Комисија у саставу:

Проф. др Љиљана Бајић, члан