ШЕСТИ РЕДОВНИ РЕПУБЛИЧКИ СЕМИНАР ЗА НАСТАВНИКЕ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И КЊИЖЕВНОСТИ – Јахорина

Поштоване колеге, као и прошле године Друштво наставника српског језика и књижевности Републике Српске организује редовни Републички семинар за своје наставнике. Како, као гости, семинару могу присуствовати и наставници из окружења, колеге из Републике Српске су нас замолиле да програм овог семинара објавимо и на нашем сајту. Уколико желите да посетите Јахорину и Сарајево и присуствујете Републичком семинару наставника Републике Српске (за шта се добијају потврда и котизацијски пакет), молимо вас да се јавите организаторима на мејл drustvosjk@gmail.com

У прилогу је формулар за пријаву и понуда смештаја у хотелу Бистрица, мада у окружењу постоје и друге врсте смештаја, о чему се можете распитати.

ДРУШТВО НАСТАВНИКА СРПСКОГ ЈЕЗИКА И КЊИЖЕВНОСТИ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

РЕПУБЛИЧКИ ПЕДАГОШКИ ЗАВОД

ШЕСТИ РЕДОВНИ РЕПУБЛИЧКИ СЕМИНАР ЗА НАСТАВНИКЕ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И КЊИЖЕВНОСТИ

Јахорина (хотел Бистрица), 28-29. септембар 2019. године

28. септембар 2019.

10.30-11.30 Регистрација учесника и подјела котизацијског пакета наставницима

12.00-12.15 Отварање Семинара, проф. др Ранко Поповић, предсједник Друштва, др Предраг Дамјановић, директор Републичког педагошког завода, Министар или помоћник министра просвјете.

ПЛЕНАРНА ИЗЛАГАЊА

12.15-13.00 Књижевност као етика, проф. др Дарко Ђого (Богословски факултет „Свети Василије Острошки“ Фоча)

13.00-13.45 Законоправило Свдетог Саве и сакрални језички изрази у књижевном тексту, проф. др Зорица Никитовић (Филолошки факултет Бања Лука)

14.00 ручак

Рад у секцијама

16.00-17.00 и 17.00-18.00

1. Светосавско предање у школској настави српске књижевности, доц. др Владан Бартула;
  2. Примјери добре праксе у настави српског језика, Весна Ркман;
  3. Интертекст у књижевности и популарној култури – мотивација и валоризација ученика, Борјан Митровић.

Напомена: Свака секција ће бити поновљена у истој сали са истим предавачем, тако да ће сваки наставник моћи да присуствује раду двије секције.

18.00 Редовна скупштина Друштва наставника српског језика и књижевности Републике Српске

19.00 Вечера

29.септембар 2019.

9.00-10.30 Последице претераног бављења продуктима савремене технологије (интернет, видео игре, социјалне мреже, мобилни телефон, ТВ и др.), Влајко Пановић, специјалиста медицинске психологије

10.30 – 11.30 У поводу 800 година самосталности Српске православне Цркве – разговор о књизи: Слово славе Сави – антологија светосавља, говоре: доц. др Владан Бартула (приређивач), академик Бранко Летић, проф. др Ранко Поповић, Борјан Митровић.

12.00 Затварање Семинара и подјела сертификата о учествовању на Семинару