Представљање Катедре за српску књижевност са јужнословенским књижевностима

Поштоване колеге,

Катедра за српску књижевност са јужнословенским књижевностима Филолошког факултета Универзитета у Београду организује циклус предавања наставника Катедре посвећених стваралаштву књижевника чији опуси заснивају канон наше националне културе. Предавања се одржавају у склопу представљања организације и активности Катедре матурантима средњих школа међу којима, надамо се, има и наших будућих студената.

Поред излагања проф. др Мила Ломпара (11. IV), доц. др Мине Ђурић (25. IV), ма асс. Ирене Плаовић (9. V) и доц. др Бранка Вранеша (16. V), у посебном термину (18. IV) матурантима ће се обратити представници Катедре пружајући им у непосредном дијалогу драгоцене информације о пријемном испиту, студијским програмима, специфичностима појединих студијских профила, току студирања, знањима и вештинама којима ће овладавати на студијама и могућим професијама за које ће бити оспособљени у коначном исходу.

Са великим задовољством вас позивамо да будете наши гости и молимо да овај позив проследите својим колегама из стручног већа за српски језик и књижевност, као и свим заинтересованим матурантима.

Управник Катедре за српску књижевност са јужнословенским књижевностима
Проф. др Бошко Сувајџић

Заменик управника