Измене у кључу за трећи разред на Републичком такмичењу Књижевна олимпијада

Након ревизије тестова за трећи разред са Републичког такмичења „Књижевна олимпијада“, одлучено је да се као тачан призна део одговора на питање бр. 17 предратна књижевност. У складу са тим, ревидирани су сви тестови и списак награђених, као и број бодова ученика којима је то питање признато, да би сви ученици били третирани равноправни.

Ученици који су сада вредновани са 18 бодова, а претходно су добили трећу награду, могу доћи у просторије Друштва за српски језик и књижевност Србије после 30. маја да им се изда диплома за освојено друго место. Ученици који су освојили треће место, а то није установљено у Сремским Карловцима, такође могу доћи по своју диплому у Друштво или ће им она бити послата поштом на лични захтев.

Централна комисија „Књижевне олимпијаде“