Обавештење о ревизији тестова за пласман на Републичко такмичење Књижевна олимпијада

Молимо све наставнике ученика којих нема на коначним списковима пласираних на Републичко такмичење Књижевна олимпијада да сачекају обавештења од школских управа, подружница Друштва или директора школа о разлозима за то који су установљени након целовите ревизије тестова и за основне и за средње школе. Вероватан разлог за то је да нису стекли одговарајући број поена, пошто су ученички одговори ревизијом праведно усаглашени на нивоу целе Републике Србије.

Наравно, увек су могуће и грешке, али не у толиком обиму колико је данас било приговора. Таква реакција наставника или просветних саветника баца сенку на мукотрпан рад и труд волонтера у Друштву, а до проблема често долази због неажурности школских управа у обавештавању школа у њиховом округу.

Председник Друштва за српски језик и књижевност Србије,

проф. др Зона Мркаљ