КОНКУРС ЗА УЧЕНИКЕ СРЕДЊИХ ШКОЛА – ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ КЊИЖЕВНОСТИ 2015-2016.

КОНКУРС ЗА УЧЕНИКЕ СРЕДЊИХ ШКОЛА

ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ КЊИЖЕВНОСТИ

(најуспешнији писмени задаци)

Овогодишње такмичење ученика средњих школа из књижевности посвећено је обележавању следећих јубилеја:

Јован Стерија Поповић (1806–1856), двеста десет година од рођења и сто шездесет година од смрти овог великана српске културе и књижевности;

Петар Кочић (1876–1916), сто четрдесет година од рођења и сто година од смрти овог значајног књижевника;

Борисав Станковић (1876–1927), сто четрдесет година од рођења овог српског класика;

Вилијам Шекспир (1564–1616), четиристо година од смрти чувеног светског класика.

Такмичење обухвата израду другог школског писменог задатка на једну од следећих тема:

1. Стерија – наш савременик

2. Негативни јунак у причи „Мрачајски прото” Петра Кочића

3. Врање у књижевном делу Борисава Станковића

4. Зашто се Хамлет колеба

Рок за слање радова, према пропозицијама објављеним у Информатору са Републичког зимског семинара, јесте 10. децембар 2015. године (четвртак).